Analysis Studies

analiz çalışmaları apec

Analysis Studies

Apec Consulting carries out analysis studies such as occupational analysis, business analysis, and equipment analysis with its experienced team. These studies are conducted with international time-cost efficient analysis methods by our team.

iş meslek analizi

Occupation Business Analysis

Occupation analysis studies aims to demonstrate the necessities, required skills and knowledge for potential or current workers of a specific profession.

süreç analizi

Process Analysis

Project analysis aims to determine the reasons for effort and time loss problems during the working process. In additions, process analysis study includes process recruitment and performance maximization activities for business environment.

ekipman analizi

Equipment Analysis

Equipment analysis aims to determine the characteristics of equipments needed for specific works. This analysis provides complete budget plan besides, it prevents institutions from unnecessary equipment investment.

how can we help you?

You can contact us with all your support requests and with any questions you would like to receive information about.

Eğitimlerdeki felsefemiz, klasik eğitim anlayışından uzak, katılımcı odaklı ve yaygın eğitim metodolojileri ile grup sinerjisini kazanıma çevirmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda katılımcılar, eğitimi dinleyen taraf değil bizzat eğitimin içinde olan, eğitim alırken eğlenen, eğitim sonucunda yaşantısında anlamlı değişiklikler oluşturacak tecrübeler ile eğitimi tamamlarlar. Bu nedenle eğitimleri tasarlarken ve uygularken uluslararası eğitim kurumlarında kullanılan aktif, eğlenirken öğreten ve katılımcı öğretim metodolojileri kullanılır. Eğitimler katılacak grubun beklentilerine göre özel olarak tasarlanır. Dikkatin her an canlı tutulması eğitimin amacına ulaşmasını etkileyen en önemli etkenlerdendir. Dikkati motivasyonu artırıcı yöntemler kullanan uzman eğitim kadromuz ile eğlenirken öğreneceksiniz.

Eğitim Felsefemiz
APEC

For more information on Analysis Studies