Takım Çalışması Eğitimi

Takım Çalışması Eğitimi

Takım çalışması, yapılacak işin performansını artıracak birden çok kişinin arasındaki uyumu ve bu uyumun da en üst düzeyde performansa dönüşmesini amaç edinir. Farklı fikir, yaklaşım ve iş yapma becerilerinin bir araya getirilmesi ile oluşturulacak sistemli bir çalışma her zaman verimli olmaz. Bu sinerjiyi işe çevirebilmek için takım olarak hareket etmek oldukça önemlidir.

Takım, ortak amaçlar, değerler çerçevesinde, belirlenmiş süreler için, bir hedefe ulaşmak üzere bir araya gelmiş ya da getirilmiş insan grubudur.

Takım oluşturma kavramı ise, bilinçli ve maksatlı bir şekilde ortak bir amacı gerçekleştirmeye kendilerini adamış bir grubu oluşturma süreci olarak tanımlanabilir.

Bu durumda ortak bir amaç ve ortak performans hedeflerine kilitlenmiş kişiler arasında bağımsızlığı ve iletişimi geliştirerek güven ortamını oluşturup bu ortamın kalıcılığını sağlayan çalışma sistemine de “takım çalışması” denir.

Bu eğitimin içeriğinde aşağıdaki konular üzerinde durulmaktadır.

·Takım Oluşturma

·Takım Bilinci

·Takım Çalışmasında Etkili İletişim

·Takım Çalışmasının Kazanımları

·Etkinlik Tasarlama

·Organizasyon Yönetimi

·Liderlik ve Liderlik Özellikleri

·Motivasyon

·Takım İçi Demokratik Katılım

ankara takım çalışması eğitimi apec

“Büyük zekalar, birlikte düşünür.” Malcolm X

takım çalışması eğitimi apec
size nasıl yardımcı olabiliriz?

Tüm destek taleplerinizle ve bilgi almak istediğiniz konularla ilgili bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Eğitimlerdeki felsefemiz, klasik eğitim anlayışından uzak, katılımcı odaklı ve yaygın eğitim metodolojileri ile grup sinerjisini kazanıma çevirmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda katılımcılar, eğitimi dinleyen taraf değil bizzat eğitimin içinde olan, eğitim alırken eğlenen, eğitim sonucunda yaşantısında anlamlı değişiklikler oluşturacak tecrübeler ile eğitimi tamamlarlar. Bu nedenle eğitimleri tasarlarken ve uygularken uluslararası eğitim kurumlarında kullanılan aktif, eğlenirken öğreten ve katılımcı öğretim metodolojileri kullanılır. Eğitimler katılacak grubun beklentilerine göre özel olarak tasarlanır. Dikkatin her an canlı tutulması eğitimin amacına ulaşmasını etkileyen en önemli etkenlerdendir. Dikkati motivasyonu artırıcı yöntemler kullanan uzman eğitim kadromuz ile eğlenirken öğreneceksiniz.

Eğitim Felsefemiz
APEC

Takım Çalışması Eğitimi hakkında daha fazla bilgi için